Jak rozliczyć się z podatków?

We własnej firmie zawsze poszukujemy pewnych oszczędności. Wszystko po to, aby nasze przychody stawały się znacznie wyższe. To pozwala nam dalej wysilać się w rozwoju działalności. Chcemy, aby rozwijała się nie tylko na rynku lokalnym, ale regionalnym, krajowym. A później zamierzamy otwierać się na rynku zagraniczne. Aby jednak stało się to bardziej możliwe, to od samego początku musimy jak najlepiej rozliczać się z wymaganych podatków. W tym zakresie nie posiadamy często doświadczenia księgowego i prawniczego. Najlepiej więc będzie dla nas, jeśli pozwolimy sobie na współpracę z pewnymi specjalistami w tym zakresie. To na przykład doradca podatkowy Poznań, który chętnie wczuje się w nasze położenie, jak i zaproponuje najlepsze rozwiązanie.

Zmniejszamy podatki do minimum

Możliwe, że mieliśmy zły plan na rozpoczęcie firmy. Otrzymaliśmy lepsze propozycje i uznaliśmy, że zamiast zakładać działalność jednoosobową, postanowimy już utworzyć spółkę. Innym razem nie braliśmy jeszcze pod uwagę pewnych ulg podatkowych, które dotyczą branży, w jakiej zamierzamy się wysilać. Przepisy w tym kierunku zmieniają się dość często, a my nie jesteśmy z nimi na bieżąco. Natomiast w sytuacji takiej znajduje się doradca podatkowy i to właśnie na jego wsparciu powinniśmy tutaj polegać.

Mniejszy ZUS

Okazuje się, że dość poważnym utrudnieniem dla przedsiębiorców jest wysoki ZUS, który sprawia, że koszty stają się naprawdę wysokie. Jak można jednak tego uniknąć. Wystarczy skorzystać z preferencyjnych stawek ZUS przez pierwsze 2 lata prowadzenia firmy. A następnie wybrać ZUS uzależniony od naszych przychodów. Dzięki temu jego wysokość okaże się znacznie niższa, niż wcześniej. Z takich udogodnień będziemy mogli skorzystać również w następnych roku.

W kwestii podatków można wyszukać jeszcze wiele kosztów firmowych, które będą zmniejszać podatek dochodowy. Zapewne wiedza na ten temat również okazuje się dla nas ważna. Doradca podatkowy będzie w stanie wykazać nam całą listę kosztów, które będziemy mogli wliczać do firmy. Czynimy to każdego miesiąca, więc z czasem posiadamy w tym zakresie już pewne doświadczenie. Dodatkowo może się tym zajmować nasza księgowa, przez co wyręcza nas i czyni naprawdę dobrą pracę. My dzięki temu możemy skupić się na najważniejszych zadaniach, w których sprawdzamy się najlepiej.